Fotomontaże

Dotychczas stworzyłem ponad 200 cyfrowych fotomontaży, mojego rodzinnego miasta Jelenia Góra, wraz z opisami miejsc które przedstawiają. Ich wyknonanie polega na połączeniu głównie przedwojennych fotografii i pocztówek oraz własnego autorstwa zdjęć współczesnych wykonanych dokładnie z tego samego miejsca, z którego wykonane zostało zdjęcie dawne. Całą swoją dotychczasową pracę prezentuję w Internecie, na stronach portalu społecznościowego Facebook, na profilu Jelenia Góra Dawniej i Dziś. Profil do dzisiaj ma ponad 2000 fanów z różnych stron kraju i Świata.

 

Wystawy i prezentacje

27 czerwca 2015 r. zrealizowałem kameralną wystawę swoich prac w jednej z jeleniogórskich kawiarni (Czekoladziarnia przy ul. Sobieskiego 2) promującej tego typu inicjatywy. 6-7 maja 2016 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze 2016, przy okazji targów turystycznych TOURTEC, na stoisku Związku Gmin Karkonoskich zaprezentowałem kilkanaście swoich prac. Kolejna wystawa/prezentacja zaplanowana jest na 2 kwietnia 2017 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Przedstawiciele Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystycznych BWA w Jeleniej Górze oraz Książnicy Karkonoskiej również zadeklarowali chęć wsparcia promocji albumu w postaci prezentacji bądź spotkania autorskiego.

Album

Po ponad rocznej pracy wydałem książkową wersję fotomontaży na wysokiej jakości papierze w twardej oprawie. Każdy fotomontaż uzupełniony jest opisem zweryfikowanym przez specjalistów w swojej dziedzinie. 

aż 95

fotomontaży

na 160

stronach

z 95

opisami miejsc